Mówi się, że są niezniszczalne. Oprócz tego stylowe i łatwe w utrzymaniu.

Żółte trapery Timberland „6 inch” to kultowy model, który chętnie wybierają największe gwiazdy – Beyonce, Jay-Z, Kanye West, Rihanna, Ucher czy Pharell Williams. To mogłaby być wystarczająca rekomendacja, ale za tymi butami stoi prawdziwa jakość!

To pierwsze wodoodporne buty skórzane, który powstały 40 lat temu dzięki, innowacyjnej technologii zespalania podeszwy z cholewką. Najpierw cholewka mocowana jest za pomocą stapiana, dopiero później jest szyta. Tak wyprodukowany model nazwano na początku Timberlander – to znaczy „człowiek z lasu”. Buty okazały się bardzo wygodne, skutecznie chroniły przed przemakaniem, okazało się, że mogą być swobodnie noszone podczas każdej pory roku. Choć początkowo używano ich przy wspinaczce, to po trapery „Drwala” zaczęli sięgać robotnicy, którzy potrzebowali obuwia, które zapewni im komfort i bezpieczeństwo. Buty tak się spodobały, że firma osiągnęła duży sukces sprzedażowy i zaczęła oficjalnie funkcjonować pod nazwą „Timberland”.

W 1993 roku Timberland wprowadziła na rynek nowoczesną technologię Active Comfort (ACT). System, stosowany w wielu modelach marki, zapewnia optymalna amortyzację stopy oraz dba o odpowiednią wentylację.

Znakiem rozpoznawczym marki jest duża troska o środowisko naturalne i zaangażowanie w projekty społecznę. Timberland mocno podkreśla informacje na temat warunków i materiałów w jakich odbywa się produkcja obuwia i odzieży.

W produkcji Timberland wykorzystuje bawełnę organiczną, naturalne materiały oraz coraz więcej materiałów przetworzonych. Podeszwy większości butów Timberland są przynajmniej częściowo zrobione z przetworzonej gumy. W USA dostępne są nawet modele butów, w których można wymienić zużytą podeszwę.

Kto z Was nosi słynne, żółte trapery?

Buty TIMBERLAND PREMIUM 6

nature_needs_heroes_01

timberlandretire

Zostaw Komentarz