Martwi Cię alarmujący, zły stan otaczającego nas środowiska i chciałbyś mieć jakiś faktyczny wpływ na działania mające na celu jego poprawę? A co jeśli powiedzielibyśmy Ci, że możesz się do tego przyczynić poprzez… zakup nowych butów Timberland?

Myślisz, że to żart? Nic bardziej mylnego! Słynny producent, którego sztandarowym projektem są miodowe trapery postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zdecydował się na stworzenie nowej technologii, która skutecznie przyczyni się do zmniejszenia ilości śmieci zalewających nasza planetę niemal z każdej strony. O jakie rozwiązanie chodzi? Szczegóły znajdziesz poniżej.

Timberalnd ReBOTL – zaskakująca technologia na miarę XXI wieku

Choć zapewne wielu osobom wyda się to szokujące, to jednak fakty są takie, że plastikowe butelki mogą bez obaw być wykorzystywane do produkcji materiału, z którego następnie wytwarzane są buty.

Na takie właśnie rozwiązanie zdecydował się jeden z najpopularniejszych obuwniczych (i nie tylko) brandów na świecie – amerykańska firma Timberland, której innowacyjna, zielona technologia ReBOTL wykorzystuje właśnie zużyte butelki PET do wytwarzania materiału, z którego następnie wykonywane są legendarne trapery Timberland lub też każdego innego rodzaju buty oznaczone za pomocą symbolu ReBOTL. Do produkcji każdego ze wspomnianych projektów wykorzystuje się około 6-10 plastikowych butelek, którym nadaje się w pełni zasłużone, drugie życie.

Sekretem trwałości technologii ReBOTL są włókna zawierające minium 40% przetworzonych butelek PET, a niewątpliwą zaletą wspomnianego, innowacyjnego rozwiązania jest nie tylko fakt, że ma on pozytywny wpływ na środowisko, ale także umożliwia ono stworzenie miejsc pracy w krajach, w których niestety nawet w dzisiejszych czasach panuje bardzo wysoka stopa bezrobocia oraz bieda.

Jakie są efekty wdrażania technologii ReBOTL?

Liczby mówią same za siebie – to eco friendly rozwiązanie, z którego bez obaw mogłyby brać przykład inne mniej i bardziej znane firmy, sprawiło że od 2009 roku ponad 345 milionów (!!) plastikowych butelek znalazło zastosowanie w butach Timberland dla kobiet, mężczyzn oraz juniorów.

Nie jest to jednak jedyne proekologiczne rozwiązanie jakim może pochwalić się ta marka. Brand założony w 1952 roku już od wielu lat wdraża kolejne materiały oraz technologie, które opierają się na odpowiedzialnych praktykach mających pozytywny wpływ na poprawę środowiska naturalnego i znajdują one zastosowanie nie tylko w produkcji traperów Timberland, ale również przy projektowaniu plecaków, koszul oraz kurtek, a także bootsów. A Sizeer.hu-n eredeti Timberland cipő várnak.

W których Timberlandach możesz znaleźć tą technologię?

Wśród produktów oznaczonych charakterystyczną, zieloną metką ReBOTL możesz znaleźć m.in. damskie buty Timberland w stylu ugly shoes – Delphiville Leather Sneak, męskie sportowo-miejskie sneakersy Timberland Earth Rally Flexiknit Ox, buty dla dzieci w charakterystycznym miodowym kolorze – Timberland Davis Square Tdeurosprint, damskie botki na grubym słupku Timberland Allington Bootie, a także takie klasyki jak trapery Timberland Premium 6 Inch ReBOTL WP Boot oraz kurtki, spodnie oraz koszule, które będą stanowiły znakomite dopełnienie codziennych stylizacji.

Zostaw Komentarz