Timberland „Premium 6 inch” – idealne buty zimowe?

Buty zimoweTrendy i inspiracje

Na pewno kojarzycie słynne żółte buty Timberlanda „Premium 6 inch”, które intensywnie lansowane są w środowisku amerykańskich hip-hopowców. My szukamy alternatywy dla słynnych Timbków!

Ich historia zaczęła się ponad 40 lat temu, kiedy to rozpoczęto produkcję tego wyjątkowego modelu. Wyjątkowego, ponieważ były to pierwsze na świecie nieprzemakalne skórzane buty! Początkowo przeznaczone były do wspinaczki, później zdobywały co raz większe zainteresowania i zostały zaadaptowane przez robotników, którzy potrzebowali pewnego obuwia, które sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach.

Timberland inspiruje inne marki. Modeli butów, które wzorowane są na Żółciakach jest mnóstwo. Może warto zwrócić jednak uwagę na te, które będą się „nosić” równie dobrze, ale sygnowane są przez inne marki!

Zobaczcie nasze propozycje. Przyjrzymy się modelom męskiego obuwia zimowego, które zbliżone jest stylistyką do słynnych „6 inch”. Sprawdźcie, czy uda nam się znaleźć alternatywę dla najsłynniejszych butów zimowych.

Buty CONFRONT LEXINGTON

Buty Confront Lexington: stylizowane na trekkingowe, wykonane z wysokiej jakości skóry naturalnej. Kolor buta nie jest jednolity, dzięki specjalnemu procesowi barwienia. Wysoka cholewka chroni przed wilgocią, opadami śniegu i deszczu. Charakterystyczna biała podeszwa gumowa podbija design tego modelu.

buty,turystyka,nike-mandara,212400-bigButy Nike Mandara: klasyczne trzewiki, które wyposażone zostały w kilka udogodnień. Impregnowana skóra skutecznie chroni buty przed przemakaniem, a specjalna konstrukcja bieżnika pozwala zachować doskonałą przyczepność zarówno na twardej i miękkiej nawierzchni.

Buty ROCKPORT TWZ II CHUKKA

Buty Rockport TWZ II Chudka: niższa cholewka mocno podkreśla miejski styl tych butów zimowych. Amerykańska marka zawsze łączy sportowe technologie i klasyczny design.
W przypadku tego modelu użyto oddychającej wyściółki i miękkiej wkładki, która zmniejsza zmęczenie nóg w ciągu dnia. Co ciekawe podeszwa tego buta jest tak skonstruowana, by ruch stopy, był zbliżony do naturalnego ruchu stopy.

 Buty LACOSTE LOUSTEAU 3Buty Lacoste LOUSTEAU 3: ten model także stylizowany jest na buty outdoorowe. Ciekawe zestawienie materiałów – w tym przypadku połączono skórę licową z canvasem i materiałem tekstylnym.

Buty TOMMY HILFIGER SANDERSON 1AButy Tommy Hilfiger Anderson 1A: zimowe buty miejskie, które spełnią swoją rolę. Chronią przed złymi czynnikami atmosferycznymi, ale też świetnie wyglądają! Wykonane ze skóry naturalnej. Podobnie jak w przypadku butów Confront zastosowano cieniowane barwienie. Gumowa podeszwa została dodatkowo przeszyta, co zwiększy trwałość produktu.

Czy jakiś model może zastąpić buty Timberlanda? A może wolicie inne marki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *