Poznaj markę Salomon

Buty zimowe

Na rynku funkcjonuje ogromna liczba producentów obuwia, jednak nie każdy z nich może pochwalić się tak imponującym doświadczeniem i wiedzą jak wywodząca się z Francji firma Salomon. Produkty przedsiębiorstwa założonego przez Georgesa Salomona od dekad zdobywają sympatię coraz większej liczby osób z różnych zakątków świata. Buty Salomon są szczególnie popularne wśród miłośników sportów zimowych, takich jak narciarstwo. Marka od zawsze stawiała na innowacyjne rozwiązania oraz wysoką jakość stosowanych materiałów i solidność wykonania poszczególnych produktów.

Sukces, który zrodził się z miłości do narciarstwa

Korzeni marki Salomon trzeba doszukiwać się w miłości do narciarstwa, jaką tę dyscyplinę sportową darzyli Francois Salomon i jego żona oraz ich syn – George. Podwaliny przedsiębiorstwa powstały w Annecy, miejscu uważanym dziś za kolebkę alpinizmu. George ukończył studia inżynierskie, a zdobytą wiedzę postanowił wykorzystać w praktyce, tworząc maszynę biorącą udział w produkcji krawędzi nart. Od tej pory proces ten nie musiał być wykonywany ręcznie, a cała produkcja odbywała się znacznie szybciej niż dotychczas. Wynalazek przyspieszył więc procesy produkcyjne, co przełożyło się na usprawnienie działalności firmy i jej rozwój. Wkrótce marka Salomon stała się znana na terenie całej Europy.

Droga do rozwoju

Ważnym momentem w historii marki okazał się przełom lat 50. i 60.. Wówczas produkty francuskiego brandu znane były już w różnych miejscach na świecie, a firma prezentowała je na najważniejszych targach o charakterze międzynarodowym. W 1955 roku oferta Salomon została uzupełniona o nowe wiązania Skade, które okazały się rewolucyjnym rozwiązaniem. Projekt był z czasem udoskonalany, co miało na celu nieprzerwane podnoszenie jakości oferowanych przez firmę produktów. W 1966 roku wiązania Salomon były wykorzystywane przez uczestników zimowych igrzysk olimpijskich.

Przełom lat 60. i 70. przyniósł rozszerzenie działalności przedsiębiorstwa Salomon. Nowe oddziały firmy pojawiły się w Austrii, Włoszech, Niemczech oraz w Stanach Zjednoczonych. Zaś w Annecy powstał drugi sklep. W 1972 roku Salomon miał już pozycję lidera wśród producentów wiązań do nart. Firma sprzedawała ponad milion par rocznie. Sukcesy wiązały się z regularnym poszerzaniem oferty, w której dostępne były już nie tylko wiązania, ale również profesjonalne obuwie narciarskie. W procesie ich powstawania udział brali utalentowani projektanci – Roger Tallon oraz Toger Pitiot.

Na przestrzeni lat portfolio Salomon zostało też uzupełnione o buty trekkingowe, ubrania i sprzęt dla fanów pieszej turystyki oraz narty. W dzisiejszej ofercie francuskiej marki znajdziemy więc propozycje idealne do uprawiania wielu zimowych dyscyplin sportowych. Ponadto z obuwia Salomon korzystają też osoby, które w sezonie zimowym chcą sobie zapewnić komfort termiczny, wygodę użytkowania oraz bezpieczeństwo w czasie poruszania się po mokrych i śliskich nawierzchniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *