Obuwnicze trendy sezonu 2017/2018

Trendy i inspiracje

Sezon jesienny już za rogiem, a Ty wciąż szukasz stylowych inspiracji? Pora odświeżyć swoją garderobę! Najlepiej zacząć oczywiście od kwestii priorytetowej, a zatem od dobrania odpowiedniego obuwia. Jak zapewnić sobie komfort w chłodniejsze dni, a równocześnie nadążyć za świeżymi trendami w świecie mody? Jakie obuwie sprawi, że poczujesz się pewnie i wygodnie bez względu na warunki panujące na zewnątrz?

Propozycje dla pań

Najlepszym źródłem modowych inspiracji na każdy nadchodzący sezon są oczywiście pokazy mody. Najbardziej cenieni projektanci – wizjonerzy prezentują czasami kontrowersyjne zestawienia i stylizacje, z których czerpie później cały świat. Najbliższy sezon (zwłaszcza dla pań) zapowiada się szczególnie interesująco. Długie kozaki w ognistej czerwieni z soczystym oranżem, a może ciepłe baleriny ze sznurem ozdobnych pereł? Odwaga to klucz do sukcesu w tworzeniu modowych stylizacji nadchodzącego sezonu. Stałym bywalcem tegorocznych pokazów mody było także futro – nie tylko jako uzupełnienie jesiennej odzieży. Teraz miękkie elementy będzie można spotkać także na… butach. Pantofle z futrzanymi wstawkami, a może szpilki z kolorowymi kępkami? Warunek jest jeden – żeby futro było modne musi być sztuczne.

Małe dzieła sztuki

W tym roku projektanci chętnie sięgali po niekonwencjonalne sposoby łamania tradycyjnej sylwetki buta. Kreatywnym zmianom podlegały przede wszystkim obcasy. Wielkie zainteresowanie w trakcie pokazów mody wzbudziły botki z charakterystycznym, trójkątnym tyłem. Można się zatem spodziewać, że właśnie taka konstrukcja obuwia na stałe zagości w garderobach większości fashionistek. Obcasy prezentowanych butów zaczęły przypominać małe dzieła sztuki, mini rzeźby rodem z wystawy sztuki współczesnej. Czy ten trend znajdzie miejsce w codziennych stylizacjach? Czas pokaże. Tymczasem projektanci zapewniają, że futurystyczne konstrukcje ich butów idą w parze z wygodą użytkowania, potrzeba jedynie… trochę odwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *