Outdoor shoes oznacza w języku angielskim „obuwie turystyczne”. Prawda jest jednak taka, że tego typu buty coraz częściej nosimy również na co dzień. Nie ma się co dziwić, bo gdy tylko za oknami zrobi się bardzo zimno, a chodniki staną się śliskie, potrzebujemy sprzętu do zadań specjalnych, który pozwoli utrzymać równowagę i ochroni przed czynnikami zewnętrznymi. Jakie są więc buty outdoorowe? I jak nosić je zimą?

Kilka faktów z outdooru

Termin „outdoor” przyjął się w naszym języku wystarczająco dobrze, by być używanym w różnych kontekstach. Mamy przecież outdoroową reklamę i outdoorowe sporty. Kojarzymy to z reguły z polskim pojęciem „na zewnątrz” i tak rzeczywiście jest. Jednak co do butów outdoroowych używa się często zamiennika, który wywodzi się z południowej Afryki. Mowa oczywiście o „butach trekkingowych”. Trekking to nic innego, jak wspinaczka górska. Stąd przekonanie, że obuwie trekkingowe przydaje się głównie na szlakach i podczas pieszych wędrówek. Definicja definicją, ale z czasem jej granice mocno się zatarły. Dziś charakterystyczne buty z bieżnikiem na podeszwie z powodzeniem radzą sobie w street wearze. Jak to się stało?

Idealne na zewnątrz

Wyjątkowo przyczepna podeszwa, solidna konstrukcja, cholewka, która mocno podtrzymuje kostkę oraz sportowy krój. Nie trzeba wyjeżdżać w góry, by potrzebować butów tego typu. W trudnych warunkach pogodowych to właśnie one radzą sobie najlepiej, zapewniając nam wszystko, co w zimie najważniejsze – ciepło, poczucie bezpieczeństwa i komfort chodzenia. Bieżnik na podeszwie z pewnością sprosta nawet bardzo śliskim powierzchniom, a mocne sznurowanie uchroni przed skręceniem kostki czy inną kontuzją. Nawet jeśli zimę spędzamy w mieście, warto pomyśleć o kupnie butów outdoorowych dla całej rodziny, szczególnie zaś dla naszych najmłodszych! W trekkingowym obuwiu zabawy na śniegu i lodzie przestaną być straszne. Przed dokonaniem zakupu sprawdźmy jednak, z jakich materiałów zostały wykonane (ważne, żeby były wodoodporne) i czy we wnętrzu znalazło się ocieplenie, które z pewnością przyda się w mroźne dni.

Jak to nosić?

Myśląc o butach outdoorowych w stylizacjach, mamy przed oczami obraz górskiego wędrowca w za dużej kurtce, szerokich spodniach i wełnianej czapce. Jednak wraz ze wzbogaceniem oferty tego typu obuwia o bardzo modne, nowoczesne designersko modele, wzrosła ilość możliwości ich noszenia. Sportowy szyk, który święci triumfy w modzie od dobrych kilku sezonów, jest otwarty na połączenia butów outdoorowych z eleganckim płaszczem, kurtką-parką czy wąskimi dżinsami. Ważne, byśmy czuli się komfortowo i swobodnie!

Buty trekkingowe to najlepszy wybór na zimę. Ich przyczepności i wygodzie nie dorówna żaden inny fason. Jeśli obawiasz się, że nie będą wyglądać wystarczająco dobrze, dokładnie przejrzyj ofertę, bo poza czarnymi i beżowymi, znajdziesz teraz obuwie w każdym wymarzonym kolorze! Z ich pomocą stworzysz genialne, zimowe stylizacje.

Zostaw Komentarz