Nadchodzący po lecie okres szarugi i stagnacji potrafi uczynić z nas domatorów, nawet jeśli normalnie jesteśmy pełni życia. Długo ciągnące się wieczory i ciemne poranki dają się we znaki, a deszcz sprawia, że nie mamy ochoty opuszczać ciepłego domu. Efekty widzimy dopiero na wiosnę – sylwetka w opłakanym stanie, znudzenie i rozdrażnienie oraz wszechobecna szarość w szafach. Jak temu zaradzić? Oto sprawdzone sposoby na to, jak przetrwać jesień i nie zwariować.

  1. Wychodź na spacery albo kup/adpotuj sobie psa

Zwierzak jest najlepszą opcją dla leniuchów, gdyż prawdopodobnie wyciągnie ich z domu niezależnie od pogody. Nawet jeśli temperatury nam nie sprzyjają, a zza chmur coraz rzadziej wygląda słońce, dotlenianie się jest niezwykle ważne. Po krótkim spacerze umysł lepiej pracuje, zastane kości dostają potrzebną im dawkę ruchu, a my nabieramy ochoty do życia. Postanów, że codzienna przechadzka stanie się twoim rytuałem. To może być nawet pół godziny!

  1. Znajdź swoją ulubioną aktywność

Aktywność to nie tylko trening! To także robienie czegoś kreatywnego każdego dnia. Może zamiast znowu leżeć na kanapie wybierzesz się na kręgle, ściankę wspinaczkową albo zrobisz sobie szalik na drutach? Sposobów na zagospodarowanie sobie czasu jest mnóstwo, najważniejsze jest znaleźć swój ulubiony! Nie pozwól sobie na jesienną stagnację. Po takim okresie trudno jest wrócić do normalności.

  1. Zrób zapas filmów i seriali

Nie unikniemy wieczorów spędzonych przed kinem domowym, jednak możemy uniknąć telewizyjnej papki, którą serwują nam w abonamencie. Kto z nas nie denerwuje się na reklamach? Zamiast przystawać na to i skakać z kanału na kanał, zadbaj o swoją filmotekę, robiąc zapasy filmów i seriali. Dzięki temu zawsze będzie coś do obejrzenia!

  1. Nie zaniedbuj spotkań towarzyskich

Do centrum daleko, a na dworze ziąb? Ani jednej stronie nie chce się ruszyć z domu, żeby spotkać się w połowie drogi? Przełam rutynę i nie rezygnuj ze spotkań ze znajomymi. Mamy zwyczaj zaszywać się jesienią w domach, przez co cierpią kontakty face-to-face. Takie spotkania poprawią ci humor i wyciągną z domu!

  1. Przemyśl zmianę domowego menu

Brak owoców i warzyw takich jak maliny czy pomidory prosto z krzaczka to dla niektórych najtrudniejszy aspekt jesieni. Nie zapominajmy jednak, że kwitnie sezon na dynie, śliwki czy buraki. Jesień to doskonały czas na łupanie orzechów włoskich podczas filmowego seansu. Zmień jadłospis na mocno rozgrzewający, aromatyczny i oczywiście bardzo zdrowy. Dobre posiłki umilą nawet najbrzydszy dzień.

Zostaw Komentarz