Dlaczego warto kupować ubrania i buty zimowe po sezonie

PoradnikiTrendy i inspiracje

Ubrania i buty zimowe są stosunkowo najdroższymi elementami naszej garderoby, w które musimy zainwestować co najmniej raz na kilka lat. Innowacyjne technologie użyte do produkcji w celu podniesienia wytrzymałości i odporności oraz wysokogatunkowe materiały rodzą dodatkowe koszty, dlatego ceny ubrań i butów zimowych są jak najbardziej uzasadnione. Jeśli jednak marzy ci się najwyższa jakość i świetny styl tego typu odzieży, a jednocześnie chcesz zaoszczędzić, to warto rozważyć jej zakup po sezonie lub na długo przed jego rozpoczęciem!

Dlaczego warto?

Kupowanie ubrań i butów zimowych poza sezonem jedni uznają za szczyt zdrowego rozsądku. Są jednak i tacy, którzy nie zdecydowaliby się na to ze względu na nieznajomość trendów, które będą obowiązywać w następnym sezonie zimowym. Jeśli twoimi wyborami w tym względzie rzeczywiście rządzi moda i uwielbiasz być na czasie z tym, co dzieje się na wybiegach, to zakup ubrań i butów zimowych poza sezonem nie jest dla ciebie. Jeśli jednak twój styl jest wierny klasycznym modelom, a w twojej szafie liczy się przede wszystkim jakość, to wyprzedaże ubrań i butów zimowych z pewnością ułatwią ci sprawę! Dlaczego warto? Przede wszystkim ze względu na mocno obniżone ceny, które jak wspominaliśmy w przypadku zimowego wyposażenia garderoby potrafią osiągać bardzo wysoki poziom. Na wyprzedażach pozasezonowych zakupisz wymarzone kurtki i buty w cenie dwukrotnie niższej, a często nawet obniżonej o 70%. To ogromna oszczędność, która niewątpliwie zaprocentuje! Dodatkowym plusem tego typu zakupów jest fakt, że możesz wtedy znaleźć rzeczy unikatowe. W sezonie wiele osób wybiera jeden model płaszcza, który później często widujemy na ulicach miast. Ty z zakupioną jakiś czas temu kurtką z wyprzedaży masz szansę wyglądać oryginalnie i nietypowo. Nie bez znaczenia jest również to, że na wyprzedażach kupisz rzeczy zimowe świetnej jakości, które w sezonie kosztują kilka razy więcej i w wielu przypadkach nie stać nas na nie. Skórzane buty z porządnymi przeszyciami, wełniany płaszcz czy kurtka z naturalnym wypełnieniem to rzeczy niezbędne zimą, jednak trzeba przyznać, że za ich wysoką jakość trzeba sporo zapłacić. Poza sezonem ceny te stają się bardziej przystępne.

Jak kupować buty i ubrania zimowe poza sezonem?

Skoro wiemy już, jakie korzyści wynikają z kupowania butów i ubrań zimowych poza sezonem, pozostaje jeszcze kwestia, jak dokonywać takich zakupów, by cieszyć się jakością i świetnym stylem kolejnej zimy. Oto kilka podstawowych zasad, które z pewnością ułatwią sprawę:

  1. Wybieraj klasyczne ubrania i buty

Nie ma co ukrywać, że dzisiejsza moda jest jak rozpędzona kolejka górska w krainie trendów. To, co modne w 2016, w 2017 może trafić na czarną listę rzeczy najmniej pożądanych. Dlaczego mimo wszystko decydujemy się na srebrne puchówki, oversizowe, męskie płaszcze lub kosmiczne buty? Niewątpliwie moda to również świetny sposób na wyrażenie siebie, a tego typu fantazyjne rzeczy są niezwykle kuszące. Jednak myśląc długofalowo, warto inwestować przede wszystkim w klasykę – ubrania i buty, które nigdy się nie znudzą i zawsze będą wyglądać współcześnie. Mowa tu na przykład o klasycznym, beżowym trenczu z wełny, kurtce pilotce czy oficerkach ze skóry. Jak znaleźć tego typu modele ubrań i butów zimowych? Poczytaj poradniki dotyczące francuskiego szyku, sprawdź jakie modele butów i ubrań były modne kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu i utrzymują swoją świetność do dziś. Dzięki takiemu spojrzeniu na modę możemy przewidzieć, które z ubrań i butów zimowych będą się dobrze prezentować w kolejnym sezonie.

  1. Stawiaj na wysoką jakość

Skoro dokonujemy pozasezonowych zakupów, to ceny są niezwykle przystępne. W tym wypadku warto więc zdecydować się na wybór rzeczy najwyższej jakości. Jest to nie tylko najbardziej opłacalne (w końcu procent odjęty od pierwotnej ceny daje większą obniżkę w przypadku rzeczy droższych), ale także najbardziej rozsądne. Buty ze skóry, nie z imitacji na długo zachowają swoje właściwości i nienaganny wygląd. Płaszcze z wełny grzeją najskuteczniej, jednak trudno mówić o ich zakupie w sezonie. Poczytaj składy materiałów i inwestuj mądrze!

  1. Rozsądnie dobieraj rozmiar

Ostatnią kwestią do poruszenia w temacie jest sprawa rozmiaru ubrań. Jeśli chodzi o buty, to problem właściwie nie istnieje. Chyba, że mamy na myśli kupno bucików dziecięcych – tu oczywiste jest, że poza sezonem kupujemy buty o rozmiar, a nawet dwa rozmiary większe w zależności od tempa rośnięcia stopy. Jednak największe wątpliwości mogą pojawić się w przypadku zakupu płaszcza na kolejny sezon. Weź pod uwagę wszelkie możliwości. Zastanów się, czy zachowujesz przez dłuższy czas stały rozmiar, czy może twoja sylwetka sukcesywnie się zmienia wraz z treningami i zdrową dietą? Warto dobierać krój płaszcza lub kurtki, który będzie dobrze leżał nawet, jeśli stracisz kilka centymetrów w talii. Jednak wybieranie okrycia wierzchniego o dwa rozmiary mniejszego niż nosimy w celu zmotywowania się? To bardzo rzadko przynosi pożądany efekt.

Sprawdź kurtki zimowe w sklepie 50style.pl – https://50style.pl/ubrania-kurtki-zimowe,typ,K,KKZ/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *