Poznaj markę Helly Hansen

Buty zimowe

Helly Hansen to jedna z nielicznych, znanych na całym świecie norweskich marek. Odznacza się na rynku nie tylko wyjątkowymi produktami, ale też wieloletnią historią i doświadczeniem w branży. Jak zaczęły się jej losy? Czym wyróżniają się jej projekty?

Na rynku od prawie stu czterdziestu lat…

Powiedzieć tak można o raczej niewielu do dziś funkcjonujących firmach, ale w przypadku Helly Hansen właśnie tak jest. Choć trudno w to uwierzyć, jej założyciel – Helly Juel Hansen wpadł na pomysł stworzenia marki zajmującej się produkcją odzieży do żeglowania w 1877 roku! Co ciekawe, już w pierwszym roku działalności sprzedano aż 10 tysięcy sztuk odzieży, która wyszła z warsztatu firmy. A był to dopiero początek sukcesu na skalę światową. Gdy w rok później Helly Hansen zdobył na EXPO w Paryżu Dyplom Doskonałości, być może przeszło mu przez myśl, że jego firma ma przed sobą świetlaną przyszłość. To właśnie wtedy, pod koniec XIX wieku produkty Norwega zaczęły być eksportowane za granicę. Po śmierci pomysłodawcy brand przeszedł w ręce jego syna, który był już wtedy doświadczonym handlowcem. Niewątpliwie jego zdolności przyczyniły się do rozwoju firmy nie tylko od strony marketingowej.

Jak połączyć tradycję z nowoczesną technologią?

Wydawałoby się, że marka, która swoje początki przeżywała w zamierzchłych, odległych dla nas czasach stawia głównie na tradycję. Jednak jej domeną od zawsze była innowacja. Lata 20. XX wieku to czas, w którym powstał nowy materiał, z którego produkowano odzież. Tkanina była błyszcząca i nie kleiła się. Helly nazwał ją „linox”, ale my znamy ją dziś pod nazwą PCV, czyli polichlorek winylu. Był to początek wielkich przemian i zastosowania nowych technologii w projektowaniu i produkcji odzieży i butów sportowych.

Jakie są buty Helly Hansen?

Zaczęło się od żeglugi i nadmorskich klimatów. Ten dział w dalszym ciągu świetnie radzi sobie na rynku. Jednak Helly Hansen słynie dziś na świecie z produkcji obuwia street wearowego. Ich wyjątkowe buty trekkingowe to kwintesencja świetnej jakości i minimalistycznego designu. Świat pokochał ich produkty za to, że dobrze radziły sobie na deszczu i chłodzie. Dowodzi tego chociażby fakt, że kurtki tej marki stały się niezwykle popularne w modzie ulicznej w Anglii w latach 90. Ludzie uwielbiali je nosić, gdyż nie było w nich zimno ani wilgotno. Podobnie jest z butami. Trekkingowa podeszwa zapewnia dobrą przyczepność, a cholewka za kostkę wzmacnia stabilność. Dzięki perfekcyjnemu wykonaniu z wysokogatunkowej skóry nie musimy bać się przemoczenia ani zimna. Te buty stały się miejskim klasykiem. Idealnie wpasują się w codzienne stylizacje, ale nadają się również na górskie wycieczki. Możesz wybierać z różnorodnej gamy kolorystycznej, w której królują kolory ziemi i klasyczna czerń. Takie barwy są uniwersalne i ponadczasowe, dlatego warto postawić na nie w bazie swojej garderoby.

Ponad 130 lat tradycji, nieustanny rozwój i niesłabnąca popularność – te osiągnięcia mówią same za siebie. Produkty Helly Hansen to gwarancja jakości i komfortu.

[su_slider source=”media: 388″ width=”800″ height=”800″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *